Конспект
інтегрованого уроку
з
природознавства та англійської мови
Тема «Земля – наш спільний дім»
Мета уроку
природознавства:
закріпити знання учнів про особливості природи
материків; активізувати знання про взаємозв’язок між діяльністю людини та життям
природи; формувати вміння аргументувати свою точку зору; розвивати уважність до
екологічних проблем суспільства; виховувати бажання берегти довкілля, робити
нашу планету щасливою;
уроку англійської мови: практикувати вживання лексичних одиниць
з теми «Світ навколо нас»; удосконалювати фонетичні навички, ритміко-інтонаційні
навички при читанні; розвивати пам’ять, увагу, фонематичний слух; виховувати в
учнів любов до рідної природи, повагу до оточуючого середовища.
Обладнання: фізична карта світу,
таблиці материків, контурні карти, словники, фонетичні картки, картки з назвами
тварин, аудіо програвач, пісня«Snowflakes».
Хід уроку
І. Вступна
частина
1.
Гармонізація простору. «Коло єднання»
2.
Творча хвилинка «Де наш спільний дім?»
Сонцем
зігріта.
Дощами
вмита.
Хлібами
закосичена.
Лісами
заквітчана.
Горами
звеличена.
Надрами
збагачена.
Морями
оперезана.
Озерами
прикрашена.
Ріками
помережена!
3. Мотивація навчальної діяльності.
Демонстрація малюнка нашої планети
- Що зображено на малюнку?
- Чому саме це зображення ми розглядаємо
сьогодні?
- Про що будемо говорити на уроці?
- Що означає слово «Earth», яке ви бачите
на зображенні?
- Чому ми вивчаємо про нашу планету на
уроках англійської мови?
- Спробуємо поєднати наші знання з
природознавства та англійської мови, щоб ще більше дізнатися про наш спільний
дім.
ІІ.
Основна частина
1.
Робота над текстом «Nature» (підр.
ст.57)
2.
Декламування поезій про природу на англійській мові
Look around you,
nature is bright!
Trees are green,
flowers are white,
Birds are singing
in the blue sky,
Butterflies are
dancing in the sunshine.
""
Nature is
everywhere,
On the ground and in the air. We can find nature in trees, And feel the pleasant breeze!
Especially the flowers which are colourful.
Nature can be a lovely thing,
Like hearing a hummingbird sing!
On the ground and in the air. We can find nature in trees, And feel the pleasant breeze!
Especially the flowers which are colourful.
Nature can be a lovely thing,
Like hearing a hummingbird sing!
Nature is so
beautiful,
3. Розповідь з елементами бесіди
- Наш спільний дім – планета Земля! Нас –
понад 7 млрд. осіб. Все населення розмістилося на певних ділянках суходолу.
- Як вони називаються?
- Скільки є материків? Назвіть їх.
- А частин світу? Чим вони відрізняються?
- Як звучать назви материків на
англійській мові?
● Гра «Впізнай материк»
Діти впізнають материк за його контурами.
Називають особливості кожного материка
● Гра «Чий це рекорд»
На дошці розміщені слова: Джомолунгма,
Байкал, Сахара, Мадагаскар, Міссісіпі, Ніагарський водоспад, Анди, Амазонка,
Великий Бар’єрний Риф, аборигени, Полюс холоду Землі, Антарктика.
- Що означають ці терміни?
- Назвіть, якому материку вони належать?
- Покажіть їх якнайшвидше на карті.
● Фізкультхвилинка
4. Робота в парах
Кожна пара отримує малюнки із зображенням
тварин, які мешкають на різних материках.
- Разом із сусідом по парті «поселіть»
тваринку на той материк, звідки вона родом.
- Розкажіть про цю тварину англійською
мовою за схемою:
It is
….
This
animal lives in…
ІІІ.
Підсумкова частина
1.
Обговорення інформації
- Все про що ми говорили сьогодні
свідчить, що наша планета багата на рослини, тварини, водойми, вершини...Є все
те, що потрібно нам для щастя. Але чи щаслива наша планета?
- Чи існують проблеми у Землі? Які?
- Чи існують проблеми у спілкуванні людини
з природою?
2.
«Дискусійна гойдалка»
-
Ми жителі планети. Людина має розум, але чому ж трапилося так, що в неї виникли
проблеми у спілкуванні з природою.
-
Людина природі є другом чи ворогом?
3.
Робота в групах. Створення обіцянки
Земля
– наш дім. Це єдина планета, на якій існує життя у Всесвіті? Хіба не заслуговує
вона нашої любові? Але на сьогодні ми маємо значну кількість свідчень про те,
що людина не є бережливим господарем. Навколишнє середовище потребує нашого
захисту. Забруднення річок і озер, загибель
лісів, знищення цілих видів рослин і тварин – це справа рук людини. Проте
тільки людина може врятувати природу. І дорослі, і діти повинні об’єднати свої зусилля у
справі захисту довкілля.
-
Що кожен з вас може особисто зробити для матінки-природи?
Учні
в групах поєднують частини речень (рідною та англійською мовами) і утворюють
фрази-обіцянки про бережливе ставлення до довкілля. Разом озвучують свій девіз:
Вчимось природу берегти,
Усе робити до пуття.
Тепер збереження ресурсів –
Новий стиль нашого життя!
Немає коментарів:
Дописати коментар